Pred začetkom razvoja spletne trgovine za tiskarno foto magnetov je bila zasnovana struktura in razvit interaktivni prototip. Zahvaljujoč prototipu si je stranka lahko predstavljala, kako bo delovala bodoča trgovina, sledila povezavam in si predstavljala scenarije kot uporabnik.
Prototip je omogočil tudi skrajšanje časa za izdelavo grafične zasnove, saj je bila struktura spletne trgovine potrjena v prvi fazi njenega razvoja. Uporabniki spletne trgovine so posamezniki in podjetja, zato katalog izdelkov je predstavljen v navadni obliki ter v obliki dodatnega razdelka za pravne osebe.

Stran z opisom izdelka je glavno prodajno orodje vsake spletne trgovine. V postopku izdelave strukture te podstrani vsa pozornost je bila namenjena priročni uporabi, da obiskovalca nič ne bi odvrnilo od izbire izdelka in oddaje naročila.
Tukaj si lahko uporabnik ogleda primere foto magnetov in v obrazcu na desni strani doda želeni napis. Odlična ideja v primeru, če magnete naročiti kot darilo. Izbere se lahko tudi barva napisa, da bodo fotomagneti videti privlačni.
V spodnjem polju lahko določiti tudi želeno količino magnetov. Vsak izdelek na spletnem mestu uporablja svojo formulo za izračun, ki je odvisen od cene in količinskega popusta. Zato se cena spremeni, če pritisniti na gumb plus ali minus.


Stranke tiskarne so tudi različna podjetja, ki lahko naročijo ne le tisk foto magnetov s svojim logotipom, temveč tudi tisk magnetov na dogodkih. To so lahko razstave, predstavitve, poslovna srečanja itd.
V zvezi s tem na spletni strani je obstaja razdelek, ki je namenjen posebej poslovnim strankam. Tukaj si lahko uporabnik prebere pogoje naročila in pošlje zahtevo za obisk dogodka.

Povezava do spletne trgovine instalab.club